İlginçİlginç Cool!Cool! HahayyHahayy BayıldımBayıldım


5 TREND FİKİR İLE DOLAPLARDA DIY AKIMI

Her kadının hayatından işte size dramatik bir kesit.Kadın, dolabının karşısına geçer, bir göz gezdirir ve dudaklarından o cümleler dökülür. ”Giyecek hiçbir şeyim yok!” Hadi itiraf edelim hepimiz bu sahneyi mutlaka yaşamışızdır. Ya da hangimizin dolaplarında o çok hevesle aldığımız ama modası geçti düşüncesiyle artık giymediğimiz veya sıkılarak dolabın bir köşesine ittiğimiz kıyafetlerimiz yok.

Kıyafetlerinizden dilediğiniz kadar sıkılın hiçbirimiz onlardan kolay kolay vazgeçemeyiz. Ama sıkı durun bu ”DIY” akımı ile onları baştan yaratacağız. İşte size dolaplarınızı adeta yeni alışveriş yapmışçasına baştan yaratacak, evde kolaylıkla yapabileceğiniz bazı öneriler.

1. PÜSKÜL ALARMI!

Hepimizin dolaplarında kurtarıcı olarak belirlediği parçalar var. Mesela bir kadının dolabında bir tane siyah pantolon yoktur birçok siyah pantolon mutlaka vardır. Ya da giyecek hiçbir şey bulamadığımızda günümüzü kurataracak, ister topuklu ayakkabılarla ister spor bir ayakkabıyla ya da rahatlığımızın önemli parçalarından olan terliklerle kombinleyeceğimiz siyah elbiselerimiz. Bunun gibi giymeye doyamadığımız parçalardan birden fazlası dolaplarımızı doldurur. Bunları yenilemeye ne dersiniz? Moda trendlerinde yıllardır vazgeçilmez olan püskül detayları bu parçalarınızın yenileyici unsurları olmaya hazır. Pantolon paçaları, elbise uçları hazırlanın. Püskülleniyorsunuz!

2. KIYAFETLERİN EN GÜZEL DETAYLARI; TAŞLAR!

Bir akşam yemeğine davet edildiniz ve dolabınızdan bir etek seçtiniz. Aman allahım o da ne üzerine giyecek bir şey bulamıyorsunuz  Dolabınızda olan birden fazla basic tişörtlerinizden birini alın ve taşları işlemeye başlayın.Ya da bunun gibi birçok kıyafetinizin, yaka detayına, kol uçlarına, etek uçlarına işleyebileceğiniz örnekler sizlerle.

3. MAKASLARI HAZIRLAYIN, KESİYORUZ!

Önceki sezonlarda bayılarak aldığınız pantolonlarınızın, eteklerinizin ya da elbiselerinizin yerini yeni sezonda aldığınız parçalar doldurdu ve siz o eskileri dolap arkasına mı ittiniz yoksa? Hemen şimdi onları alıyoruz ve kesmeye başlıyoruz. Yeni baştan bambaşka parçalar yaratıyoruz. Neredeyse her sezonun vazgeçilmezlerinden bilek pantolonları için ihtiyacınız olan her şey dolabınızda, arkaya itilmiş pantolonunuz, makas ve birer iğne, iplik. Sonuç mu? Sanki yeni alınmış etkisi yaratan kıyafetler.

4. HER KIYAFETE UYUMLU, BASKILAR

En sevdiğim kıyafet yenileme işlemlerinden biri. Her sezon bunu mutlaka yaşarız. Mağazada çok beğendiğimiz bi sweatshirt düşünelim ve aklımızdan şu cümle geçsin, ”Keşke yakasında bir flamingo baskısı olsaydı.” Üzülmeyin ve kendinize o beğendiğiniz sweatshirt’ü alın. Bir flamingo baskısı bulun ve dikmenize gerek kalmadan ütü yardımıyla istediğiniz sweatshirt’ü siz yaratın. Ya da bunun gibi birçok kıyafeti…

5. AKSESUARLARINIZI KENDİNİZ TASARLAYIN

Kıyafetlerimizin kurtarıcısı aksesuarlar. Kimi zaman bir çift küpe, kimi zaman boynumuzu süsleyecek bir kolye ve kimi zaman iddaalı bir çanta. Bunları kendiniz tasarlamak ister miydiniz? Artık yapmak çok kolay. Çiçekler, taşlar, pullar ya da püsküller. Ve işte benden size ilham olacak fikirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

bohem-dekorasyon

Yatak Odalarında Bohem Rüzgarı Essin!

ev dekorasyon tasarim ayna

Dekorasyonda Aynalarla Muhteşem Fikirler