Herkesin Yaptığı ve Mutlaka Vazgeçmen Gereken Diyet Hataları!

Diyetlerin başarısız olmasının en büyük sebebi kişiyi sevmediği bir şeyi yemeye veya içmeye zorlaması!

Hayattan soğumadan sağlıklı beslenmek için çeşitli baharat karışımlarını deneyip, farklı baharatlar veya pişirme teknikleri kullanmaktan çekinmeyip sebze veya tavuk yemeklerini kajun veya başka baharat karışımlarıyla denemenizi tavsiye ediyorum.

Hedefine ulaşamamanın sebeplerinden biri de keskin kararlar vererek onu ulaşılmaz kılman!

Fit Vücutlu Kadın

En sevdiğin restoranından bir daha asla sipariş vermemek veya bir ayda beş kilo vermek gibi kararlar… Keyif aldığınız yemekleri kısıtlamak artık dayanamayacağınız noktadan sonra onlara saldırmanıza sebep olur.

Örneğin: Sevdiğiniz restoranı hayatınızdan tamamen çıkartmak yerine ayda sadece bir defa sipariş vermeyi deneyin, bir veya iki haftada bir kilo vermek gibi daha basit hedefler belirleyin.

Öğünlerinizi Önceden Hazırlayın!

Sağlıklı seçimler yapabilmek için öğünlerini önceden hazırlamanızı tavsiye etmekteyim. Böylece acıktığınızda gözünüz dönmüş bir şekilde her şeye saldırmak yerine hazırda tuttuğun sağlıklı seçeneklere yönelebilirsin. Sebzeleri doğrayıp porsiyonlar hâlinde paketlemeli ve hafta sonu da dâhil olmak üzere tüm öğünleri hesaplamalısınız. Böylece eve en yorgun geldiğiniz akşamlarda bile sağlıklı tercihler yapabilirsiniz.

ETİKET OKUYUN!

Raflardan ürün alırken etiketlerini okumak sağlıklı bir beslenme alışkanlığıdır. Böylece o ürünün diyetinizde yeri olup olmadığını belirleyebilirsiniz.

Beslenme şeklini değiştirmeye karar vermek ve bu kararı uygulamak çok güzel bir seçim! Ama kötü günler ve potansiyel aksilikler için de plan yapın!

Örneğin: Stresli bir gündeki duygusal açlığınızı düşünün, kendinizi iyi hissetmek için koca bir porsiyon çikolata soslu dondurma yiyeceğinizi biliyorsanız mutlaka bir B planı yapmalısınız!

Belli besin gruplarını yasaklayan diyetleri de uygulamak sizi aslında başladığınızdan da kötü bir noktaya taşır. Bu tarz diyetler metabolizmanıza zarar vermektedir ve sonrasında yo-yo etkisi göstererek kilo almana neden olur. Sonuç olarak tekrar yeni bir diyet programına başlarsınız ve bu kısır döngü sürekli devam eder.

Sağlıklı bir beslenme tarzına geçiş yapmaya kararlıysan saymış olduğum diyet hatalarını bir daha yapmamaya söz vermelisin!

Mutlu ve Sağlıklı Günler 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Spor Salonunda Pilates Yapan Kadınlar

Bu Bahar Fit ve Seksi Bir Vücüt Hazırlığı Yapmaya Ne Dersin?

Gigi Hadid Tom Ford

New York Moda Haftasından Hipnoz Etkisi Yaratacak Videolar