İlginçİlginç Cool!Cool! HahayyHahayy BayıldımBayıldım


Diesel x La Casa De Papel Koleksiyonuna Bir Göz Atalım

La Casa De Papel severler ekran başına 🙂 

Tüm Dünya çapında oldukça geniş kitlelere adını duyuran İspanyol yapımı La Casa De Papel, yayınlanmaya başladığı tarihten itibaren büyük heyecan yaratmayı başarmıştı. Dizi konusuyla beraber kostüm ve maskeleriyle de oldukça dikkat çekmiştir. Soygunda kullanılan Salvador Dali maskesi bir tesadüf değil öncelikle. Dali anarşist tavırları yüzünden okuldan atılmış, Katalonya doğumlu bir ressam. Yaşamı boyunca her türlü dayatmayı, yanlışı, doğruyu kabul etmemiş, çizgilerin dışında yaşamıştır. Katalonya ile ilgili bilmeniz gereken şey ise İspanya’nın anarşi hareketinin kalbi oluşu. Katalonların özgürlük hareketini biliyorsanız maske size daha anlamlı gelecektir. Kırmızı rengin kullanılması ise simge olarak Kızıl Ordu’yu temsil ediyor. İşçilerin ordusu veya ezilenlerin ordusu olarak da bilinir. Soygun yapan hırsızların hepsinin bu halkın ezilen kısımdan olduğunu bilmek, kostüm ve maskenin boş bir tesadüftense anarşist bir protesto olduğunu bize gösteriyor.

Kostümlerinden bahsetmişken gel gelelim Diesel x La Casa De Papel koleksiyonuna…

Diziden ilham alan İtalyan Moda markası Diesel, DieselxLCDP kapsül koleksiyonu 19 Temmuz, yani dizinin yayınlandığı gün dizi hayranlarının beğenisine sunuldu.

Koleksiyon siyah, beyaz ve kırmızı renklerin kullanıldığı 14 parçadan oluşuyor. Ürün yelpazesinde tişörtler, kapüşonlular, şapkalar ve ceketler yer alıyor. Parçaların fiyatları ise tişört için 40, ceket için ise 230 avro arasında değişkenlik gösteriyor.

Ne diyorsunuz koleksiyonun örnekleri sokak stilimize yansır mı ? 🙂

Koleksiyona ulaşmak için tıkla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

mialn-fashion-italian-moda

Dünya Stilleri: “The Heart of Fashion Milan” Modada Dünya Devi İtalyanlar

Yaz Kombinlerinde Aklımıza ilk Düşen Beyazlar