BayıldımBayıldım


Dekorasyonda Aynalarla Muhteşem Fikirler

Evlerimizde sürekli değişiklikler yapmak isteriz. Bir süre sonra bulunduğumuz mekandaki eşyalar gözümüze illa ki rahatsız edici gelir.

Bazen de boş kalan duvarlarda hareket beklentisine gireriz. İşte tam da o noktadayken bence aynalarla eve, mekana biraz ruh, biraz ferahlık, biraz da hareket katmak kesinlikle mükemmel bir fikir olacaktır. Hem aynaların derinlik vermek gibi bir özelliği de olacağı için aynı zamanda küçük, dar mekanlarda genişleme algısını oluşturmuş olacağız. Öyleyse nasıl kullanılmış bu aynalar bir bakalım…

GOLD VE GÜMÜŞ AYNALAR

Eğerki gold ve gümüşü bir arada kullanacaksanız, o zaman sizde burada olduğu gibi koltukta veya göze çarpan başka bir mobilyada da kullanarak bir ahenk oluşturabilirsiniz.

Aydınlık bir hava yakalamak istiyorsanız kesinlikle kullandığınız duvarın açık renklerden oluşmasına dikkat etmeniz gerekir.

Birbirinden farklı geometrik şekillerin bir arada kullanımıyla yakalanan kusursuz uyum..

Açık grinin gold tonlarla uyumu.. Her ne kadar her yerde bir detay olsa da bütüne baktığımızda o detayların hiç biri rahatsız edici gözükmüyor değil mi?

Oversized Aynalar

Kesinlikle yaşama alanlarında, geniş giriş hollerinde kullanıldığında o mekana inanılmaz bir ışık ve derinlik sağlamasının yanında mekandaki havayı değiştirecek olan ayna tipi. Benim de favorim.

Görseldeki oda tahminen 17-20 m2 arası kadar bir oda ve böyle bir odada da koltuk arkasında boş kalan duvarda kullanılabilecek en doğru duvar aksesuarı bu oversized ayna olmuş. Üstelik diğer mobilyaların sade ve akıcı olmasıyla birleştirilen gold detayların tadından yenmez hale gelmiş.

Bir duvarı hem dolu gösterebilmek hem de mekandaki ışığı doğal yollardan arttırmak için bu tasarim gerçek bir örnek teşkil ediyor.

Parizyen stilinin de en önemli tamamlayıcısı görüldüğü üzere..

Dikey Aynalar

Boy aynaları veya duvardaki dikey daha bilinen ölçülerdeki aynaları inceleyelim. Bulunurluğu da daha kolay olabilecek bu aynalarla yapılan dekorasyon fikirlerine birlikte göz atalım.

Koltuk arkasında gri taş renklerinin tonlamalarıyla birleşen iki ayrı ayna kullanılmış ve bu aynalar boyut olarak koltuğa yakın fakat abartıya kaçılmadan bulunduğu duvarın kat yüksekliğine de gönderme yapılacak şekilde dizayn edilmiş.  Burada bu yaşama alanın büyüklüğü aynaların göze rahatsız edici gelmemesini tam aksine uyum içerisinde olduğu hissini vermekte. Daha küçük bir alanda aynı görseli hayal edersek karmaşa halindeymiş gibi bir algı oluşturabilme ihtimali vardır.

“Less is more.” (Az çoktur.) Sözüne tam karşılık bir görsel. Renklerin duruluğuyla birleşen aynaların duruşuna bakın..

Bu da yatayda bütünleşen dikey aynalara güzel bir örnek.

Burada aynayla bütünleşen diğer aksesuarlarla birlikte görselin ilk bakışta dikkat çeken koltuğuyla ve o koltuğun rengiyle nasıl masalsı bir alana dönüştürülmüş olduğunu görüyoruz.

Dairesel Aynalar

Son yıllarda güneşe benzer tasarımlarla çokça görmüş olduğumuz dairesel aynalara daha yalın bir örnekle daha modern bir yaklaşım getirildiğini görüyoruz.

Sadece duvara bakalım bu görselde bu dairesel aynanın yanında kullanılan ve aynanın çerçevesindeki ananas veya bir ağacı anımsatan kabartmalarına gönderme olarak çerçevelerin içinde kullanılan resimler ve çerçevelere verilen kademeler gözde bir ahenk oluşmasını sağlamış.

5 TREND FİKİR İLE DOLAPLARDA DIY AKIMI

donuts

Kesin Denemeniz Gereken Tatlı Krizi Tarifimiz!