İlginçİlginç Cool!Cool! HahayyHahayy BayıldımBayıldım


Davetli Olarak Düğünlerde Ne Giyilmeli?

Hazır düğün sezonunu açmışken davetli olarakta ne giyidiğimiz bir o kadar önemli.

Düğüne gelince bütün kızların aklına gelen ilk soru “Ne giymeliyim?”dir. Arkadaşınızın yada akrabanızın düğününe nasıl gitmelisiniz, hangi ayakkabıları seçmelisiniz ve hangi aksesuar yada çantayı taşımalısınız?

Şimdi sizin hayatınızı kolaylaştıracak önerilerim var. Ne yapılmalı ve ne yapılmamalıları size soyleyeceğim. Böylelikle düğün hazırlığınızda artık stres yaşamayacaksınız.

Elbise Tercih Edin

Pantolon ve bulüzünüzü kombinlemeye calışmak yerine, bir elbise seçip, çantanızı takıp, ayakkabınızı giyindikten sonra birde rujunuzu sürdüyseniz gitmeye hazırsınızdır. Bukadar basit!

Çok Kısa Elbiselere Hayır

Hem geline saygı açısından hemde sizin daha rahat etmeniz için uzun yada midi bir elbise seçmek daha ideal olur. Farklı bir kesimi tercih ederek, mesela asimetrik kesimler, tarzınıza karakter de vermiş olursunuz.

Dantelli veya Tüllü Deneyin

İçi farklı bir renk olupta üzerinde tül veya dantel olunca, elbise daha goz alıcı ve çekici görünür. Hem çok fazla siyah giymek istiyorsaniz bu en iyi yolu. Örneğin ben geçen hafta gittiğim bir düğünde aynen böyle bir elbise giyindim.

Siyaha Evet

Siyaha hayır demenize gerek yok. Üzerinde hafif desenler veya detaylar olunca siyah giyebilirsiniz tabikide. Sadece cenazede değil, siyah her yerde giyilir!

Küçük Çanta Taşıyın

Yanınıza mutlaka küçük bir çanta alın. İçine de gerekli makyaj malzemelerini koyun ki ihtiyacınız olduğunda tazeleme yapabilesiniz. Yanınızda büyük çanta taşırsanız geziye çıkmışsınız gibi bir hava verebilir.

İdeal Topuklular Giyin

Mutlaka bütün gün giyebileceğiniz rahatlıkta bir topuklu ayakkabı seçiniz. Gecenin sonunda dans ettiğinizde konforlu bir ayakkabı seçtiğiniz icin minettar olacaksınız.

Serin Havalara Karşı Önlem Alın

Akşam saatlerinde dereceler düşünce üşümemeniz için yanınızda birşey bulundurmanız gerekir. Hava aniden serinlediğinde omuzlarınıza atabileceğiniz bir şal kombininizi bozmadan işinizi görecektir. Ayrıca tesettürlü düğünlerde de elbisemizin üzerine, kollarımızı kapatmak için yine bir şal kullanabiliriz.

Beyaz Giyebilirsiniz

Genelde düğünlerde beyaz giyinmiş olan tek kişi gelin olmalıdır. Ama giyimek istediğiniz elbisenin üzerinde renkli desenler ve motifler var ise beyaz da giyebilirsiniz. Bü şekilde gelinin elbisesinden zaten cok daha farkli gorünecektir. Yinede abiye tarzı olmamasına özen gösterin.

Bonus: Geline Danışın

Bazı gelinler ne giyeceğinize karişabilir! Yakın bir tanıdığınız veya akrabanız ise seçiminizi yapmadan kendisiyle ne giyeceğiniz hakkında konuşmanız mantıklı olur. Gelinin özel günü olduğu için bu konuda saygı göstermemiz doğru olacaktır.

Bu da benim gecen düğünde giydiğim elbisem….

 

Gelinlik modelleri için buradan devam et – Sezonu Açalım: 2019 Gelinlik Trendleri

2 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Renk Dalgaları: Suluboya Duvarlar

yaz-makyajı

Yaz İçin Kullanabileceğin 5 Fondöteni Söylüyoruz!