Cool!Cool! BayıldımBayıldım OMGOMG


“Color Blocking” Stilde Renkler Engel Oluşturmaz, Parıldar!

Son zamanlarda karşımıza çıkan “color blocking” akımını “Tarzınsa rüküş değilsin!” düşüncesiyle nitelendirmek istiyorum. Zıt renklerin bir arada kullanıldığında farklı duruşa sahip olan bir stil görmemiz mümkündür.

21. yüzyıl modasında artık her şey değişiyor ve gelişiyor. Bu değişimin eskilerden esinlenerek modernize edilmiş bir şekilde karşımıza çıktığını görmekteyiz. Kombin yaparken ayrı ayrı severek kullandığınız zıt renkleri tek bir stilde uygulayamama sorunu bu akımın etkisiyle bir nevi ortadan kalkmış olacak diye düşünüyorum. Yeni akımlar kişilerin kendilerini silkelemesine yardımcı olur. Stilini sorgulayıp, yenilenme gibi bir durum ortaya çıkarır.

“Color blocking” stilde renk uyumuna gerek duymayanların  akımı olduğunu söyleyebiliriz. Cesur renkleri herkes kullanamaz. Kişilerin oluşturmak istedikleri stiller farklı olduğundan bazı kitleler tarafından sokakta karmaşık ve rüküş gibi görünsede o bedenin içindeki özgür ruhun ıspatıdır. Kişi stilini yansıtmaktan öte yaşadığı sürece başkalarının görüşlerini önemsememeli ve her an rahat olmalı. Dolayısıyla bu şekilde olacağını düşünüyorum. Yakın zamanda da bu akımın etkilerini sokakta göreceğimize inanıyorum.

 “Kendini sev! “

Kullandığın parçalar, karakterini en güzel şekilde ortaya koyan etkenlerden biridir. Stilinde yeniliklerden korkma, cesur ol! Kusursuz görünmek istiyorsan “Kendin ol!”. Çünkü insanlar her şekilde kusur bulmaya çalışır. Ama kendini bildiğin sürece kusursuzsundur.

Renklerin engeli ve sınırı yoktur. Güzelliğin göreceli bir kavram olması gibi stilde öyledir.

Bütün güzellikler sizlerle olsun, sevgiler💙
Kerem Ege ZİFİROĞLU

 

Renklere cesaretlendiysen bu yazıya atla, Stilindeki Özgürlüğü Neon Işıltısıyla Gösterme Zamanı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

modern-sanat

Mart Ayında İstanbul Sergi Dünyası

fendi-gigi-hadid

Milano Moda Haftasından Hipnoz Etkisi Yaratacak Videolar