İlginçİlginç Cool!Cool! BayıldımBayıldım Yaa!Yaa! OMGOMG


Büyük Beden Fiziğe Sahip Olanların Kıyafet Seçimi Nasıl Olmalı?

Büyük beden kadınlar nelere dikkat etmeli? Vücudunuzu tanıyor musunuz? Fazlalıklarınızı nasıl kamufle edersiniz? Nasıl olduğumuzdan daha ince görünüz?

İşte tüm bunların cevapları burada;

Bu sizinle buluştuğum ilk yazım… Büyük bedenler için gerekli tüyolar ile sizinleyim. O zaman başlayalım, ilk olarak VÜCUDUNUZU TANIYIN!

Dünya literatürüne giren beş vücut tipi vardır. Önce hangi vücut tipine uygun olduğunuzu belirleyip sonra buna uygun kombinasyonlarla istediğiniz tarza sahip olabilirsiniz.

YUVARLAK ( O-Tip )

Beliniz omuz ve kalçadan biraz daha geniş ise yuvarlak bir fiziğe sahipsinizdir.

Bu vücut tipinde belinizi daha zayıf göstermeye çalışın ve boyunuzu uzatacak kıyafetler tercih edin. Asla belinize kalın veya ince kemer takmayın ve tişörtlerinizin kalça kemiğine kadar uzun olmasına dikkat edin. Bel toparlayıcı iç çamaşırları size bu konuda destek olacaktır. Yuvarlak yerine V yaka tercih edin. Pantolonlarınız hep yüksek bel kesim olsun.

Desensiz düz çizgiler her daim uzun ve zarif gösterir. Bu sebepten desen ve yoğon renklerden kaçının.

ÜÇGEN ( A-Tip )

Omuzlarınız kalçanızdan daha dar ise sizin vücut şekliniz üçgen’dir.

Dikkat etmeniz gereken noktalar; Geniş bir omuz hattı oluşturarak üst bölgenizi ortaya çıkartmak ve alt yarınızın vurgusunu azaltarak siluetinizdeki dengeyi sağlamak yani basen kısmını küçültüp, üst dekolte bölgenizi öne çıkartarak sizi bambaşka ideal vücuda sahip bir kadına çevirebilir.

KUM SAATİ ( X-Tip )

Omuzlarınız ve kalçalarınız yaklaşık aynı büyüklükte ve belirgin beliniz var ise siz kum saati vücut şekli tipine sahipsiniz.

Dikkat etmeniz gereken noktalar: Omuzlarınız ve kalçalarınız orantı dolayısıyla belinizin inceliğini vurgulamak olmalıdır.

KARE ( H-Tip )

Omuz bel ve kalçalarınız yaklaşık aynı büyüklükte ve bel oyuntunıuz yok ise kare vücut şekline sahipsinizdir.

Dikkat etmeniz gereken noktalar: Omuz, bel ve kalçanızdan gözü uzaklaştırıp dikkati bacağınıza çekmelisiniz. Vücutta dengeyi sağlamaya özen gösteriniz.

Ozaman şuraya bir slogan bırakalım; vücut tipinize göre uygun giyinmeniz gereken kuralları bilirsiniz kusurları kapatır, düzgün hatları vurgulayabilirsiniz.

İsterseniz işe önce içeriden başlayalım; Fazla kiloları olan bireyseniz büyük beden iç giyim konusunda tavsiyelere ihtiyacınız olabilir. Üzerinizdeki giysilerin özelliklede abiyelerin nasıl göründüğü konusunda onların etkisi de büyük, iç giyim hem fırsatlarla dolu hem de tuzaklarla doludur örneğin toparlayacı sütyenler göğüslerinizi olduğundan küçük gösterdiği gibi fazla dikleştirdiği için sizi rahatsız edecek ölçüde görünmelerine neden olabilir. O yüzden ürünler denenmeli, özellikle daha ince görünmek için aldığınız dar korseler sizi daha gergin olmanıza itecektir. Güzel görünmek önemli ancak insanın kendini içinde rahat hisstetmediği güzelliğin kimseye yararı olmayacaktır.

TERS ÜÇGEN ( V-Tip )

Omuzlarınız kalçanızdan daha geniş ise sizin vücut şekliniz ters üçgen’dir.

Dikkat etmeniz gereken noktalar: Omuzlarınızı daraltmak, kalçalarınızı genişletmek ve belinizi daha çok ortaya çıkartmak olmalıdır.

ÜST GİYİM

Eğer bir üst kıyafet tercih ettiyseniz altına dar bir şey seçmelisiniz, üzerinize tam oturan kıyafetleri tercih etmeli her daim kendi bedeninize uygun olan beden kıyafetlerini giymelisiniz, bir büyük beden kıyafet sizi olduğunuzdan daha kilolu göstermeye yeterlidir. Enine çizgiler olan her şeyden uzak durmalı, dikine çizgili tercih edilmelidir. Ceket konusunda çift pensli ve göğüsleriniz büyükse tek düğmeli modeller seçmeliyiz ki böylece belimiz ince görünür ve göğüs toparlanır. Seçim yaparken üzerinize tam oturan kesimlerden yana olmanız çok önemlidir. Bedeninizdeki fazlalıkları kapamak için bol kıyafetler giymeniz tam tersi bir etki yaratacık’tır. Siz en iyisi bedeninize güvenin ve üzerinizdeki tam oturan tshirtler, gömlekler tercih edin.

ALT GİYİM

Tayt seçerken likralı olmasına özen gösteriniz ve yan kısımları çizgili olanları tercih edin böylece bacaklarınız hem daha ince hem daha uzun gözükecektir. Şort seçerken bel kısmı rahat ve yüksek bel olmasına ve üzerine giyeceğiniz bluzun bacak boyunu kısaltmayacak şekilde olduğuna dikkat etmelisiniz. Pantolona gelince, en önemlilerden biri çünkü büyük beden kadınların en çok risk aldığı ürün gruplarından biridir. Jean pantolon tercih ederseniz zıt renklerle taşlanmış olanları seçerseniz bu bacaklarınızı ince gösterecektir. Yüksek bel seçerseniz buda bacaklarınızı olduğundan daha ince gösterir ayrıca karın bölgenizi daha iyi toparlar. Düşük bel kesimlerden, çok açık renk pantolonlardan ve tabi karmaşık desenlerden uzak durmalısınız. Etek seçerken bacaklarınızı ortaya çıkartacak bir etek modeli seçtiyseniz çoraplarınızı koyu renk tercih etmelisiniz. Yüksek belli kalem etekler tercih edin olduğunuzdan daha uzun ve ince gösterecektir.

Aksesuarların gücüne inanın; Aksesuar diyip geçemeyin mesela küçücük bir çanta kombin yapmayın biraz daha orta büyüklükte tercih etmelisiniz çünkü elinizde daha şık dursun ve vücut büyüklüğü ortaya çıkmasın.

Saç modeline gelince; Eğer yüz tipine uygun hatta yüzünüzü daha ince gösteren bir model kullanırsanız dikkati yüzünüze çekerek ufak bir hile yapmış olursunuz .

Renkleri doğru yerde kullanın siyah giymek zorunda değilsiniz kafanızdan o algıyı atın, geniş olan bölgenizi dikkatlerden uzak kalmasını sağladığınızda hemen hemen her renk olur.

Büyük beden markalar her geçen gün artıyor onlar sizin için bu tüyoları zaten uyguluyorlar. Ancak sizin de bu tüyolardan haberdar olması gerekiyor. Bu yazdıklarım doğru seçimleri yapabilmeniz açısından önemli! UNUTMAYIN; Büyük beden olmak güzel, şık ve havalı olmanıza engel değil, işin sırrı” yaşınız ve bedeniniz ne olursa olsun mutlaka stil sahibi olmanız.”

3 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yaz Kombinlerinde Aklımıza ilk Düşen Beyazlar

Kendi Mutluluğunuz İçin Kendinizi Tanıyın ve Kişiliğinizi Keşfedin