BayıldımBayıldım


Parlayan Yıldız Brokoliyi Nasıl Doğru Şekilde Tüketirsiniz?

Yumuşak tadıyla son yıllarda sağlığa katkıları özellikle de kansere karşı koruyucu etkileri nedeniyle beslenme araştırmalarının parlayan yıldızı haline gelen brokolinin faydalarını ve nasıl tüketilmesi gerektiğini bugün sizlere anlatacağım.

Brokoli zengin bir folat ve demir kaynağıdır. Ayrıca vitamin ve mineraller açısından çok zengindir.

Vücudumuza Detoks Konusunda Yardımcı Olur!

Düzenli brokoli tüketimi, karaciğerinizi atık maddelerin filtrelenmesi ve yok edilmesi açısından destekler. İçindeki antioksidanlar, vitaminler ve mineraller kanınızdaki toksinleri azaltır ve boşaltım sistemi yoluyla atılmalarına teşvik eder.

Yaşlanma Sürecini Yavaşlatır!

Bir parça brokoli yediğiniz zaman vücuda sulforafan adı verilen bir madde bırakılır. Bu bağışıklık sisteminizi güçlendirir ve artrit, kardiyovasküler koşullar ve Alzheimer hastalığı gibi yaşlanmayla ilişkili yaygın hastalık riskini düşürmeye ve cildinizde de kırışıklıklar gibi erken yaşlanma belirtilerini önlemeye yardımcı olur.

Cilt Sağlığını Düzeltir!

Bu sebze cildinizin sağlam, sağlıklı ve esnek olmasına yardımcı olan doğal bir vitamin, mineral ve esansiyel yağ asitleri kaynağıdır.

Brokoli Filizi ve Özütleri Kanserle Savaşmaktadır!

Yüksek miktarda lif içermesi sebebiyle bağırsaklardaki yararlı bakterileri beslemektedir. Brokoli kolajen ve elastin bakımından ihtiyaç duyduğumuz besleyici C vitaminini de içermektedir.

O halde saydığım bu özelliklerin faydalarını görebilmek için brokoliyi doğru şekilde nasıl tüketebiliriz?

Buharda birkaç dakika pişirin!

Suyun içinde kaynattığımız brokoli malesef tüm özelliklerini yitirmiş olmaktadır. Bilimsel gözlemlere göre yapılan öneri brokoliyi buharda birkaç dakika pişirme ve çiğ tüketimidir. Çiğ şekilde elde parçalayıp 30 dakika bekledikten sonra zeytinyağı + limon ile çok başarılı ve güçlü bir detoks elde edilmektedir.

Ayrıca herkesin yaptığı ve mutlaka vazgeçmen gereken diyet hatalarını merak ediyorsan buradan devam et!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

KonMari-Methodu

Marie Kondo’dan İpuçları ve Vazgeçilmez KonMari Metodu

classical books

Unutulmayan 100: Bilmen Gereken Literatür Klasikleri Listesi