İlginçİlginç Cool!Cool! BayıldımBayıldım


Birçok Ünlü Moda Tasarımcısı Bu Okuldan Mezun Oldu!

london fashion school

Görkemli London Fashion College (LFC) modayı meslek edinmek isteyen herkesin hayllerini süslemektedir. Altı farklı eğitim binası ile yüz senedir hizmet veren bu okul moda eğitiminde uluslarası bir üne sahiptir ve çok geniş bir alanda akademik program ve kısa kurslar sunmaktadır.

Modanın kalbinin attığı şehrilerden birinde olduğu için moda dünyasında oldukça soz hakkına sahibtir ve bu nedenle öğrencilerine hem öğrenim esnasında hemde sonrasında çok iyi iş fırsatları sunabilmektedır.

Dünyanın her yerinden öğrencileri karşılayan bu kolejde oldukça farklı bölümler okuyabilirsiniz. İster ayakkabı dizaynı, giyim tasarımı yada filim makyözlüğü. Yani kısacası öğrencilere yaratıcılık öğretilmektedir.

Mezuniyet sonrası Avrupanın Paris gibi veya Amerikanın New York gibi bir çok şehrinde çalışma olanakaları bulabilirsiniz. LFC, Londranın tam merkezinde 5 farklı yere konumlanmış bir üniversitedir ve University of the Arts London’un parçasıdır.

University of the Arts London’a dahil olan diğer okullar ise Central Saint Martins, London College of Communication, Wimbledon College of Art&Design, Camberwell College of Art & Design ve Chelsea College of Art& Design’dır. Bu okulların hepsi birbiriyle kardeş okul gibi yönetilmektedir.

Sadece tasarımları ile değil, burda okumuş olan öğrencileri, binası ve terası içinde çok ünlü bir okuldur. Eski öğrencilerinden ünlü bir isim Jimmy Choo’dur ve kariyerine LFC’de başlamıştır.

Binanın tasarımı öğrenciler öğrenirken keyifli vakit geçirip, sosyal etkinliklerini takip edebilecek yerleri olması adına kurgulanmıştır.

Bu terasda yazın kokteyl, kışında ısıtıcıların altında müzik dinleyip sıcak çikolata içerek vakit geçirebilirsiniz.

London Fahion College ile London Fashion Week bir kooperatif içerisindedirler.

Çoğu zaman LFC öğrencileri yaptıkları tasarımları Londra moda haftasında sergiler ve tasarladıkları kıyafetlerinde podyumda manken üstünde gösterirler.

Yani ziyaretciler ünlü tasarımcıların sergi ve defileleri yanı sıra birde kabiliyetli öğrencilerin sunumlarını görebiliyorlar.

Bu etkinliğe bu sene Sienna Miller, Kiera Knightley gibi ünlülerde katıldı ve… tabikide İngilterenin Kraliçesi ile Vogue’un genel yayın yönetmeni Anna Wintour.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

spotify walkman

Instagram, Whatsapp ve Netflix 80’li Yıllarda İcat Edilseydi Muhtemelen Böyle Görünürdü

Zaman Aslında Göründüğü Gibi Olmayabilir; Modernizm