Cool!Cool! BayıldımBayıldım Yaa!Yaa!


Beyaz Tenliler İçin Saç & Makyaj Önerileri

3 adımda beyaz tenliler için en doğal görünümlü makyaj ve saç önerilerini sıraladım. Keyifli okumalar!

1. Kahverengi-Nude Makyajlar

En risksiz ve sadece beyaz tenliler için değil her tene uygun olduğunu düşündüğüm bir makyaj aslında. Ama konumuz beyaz tenler ise, kahverengi ve toprak rengi farlar tam size göre!

Ten rengi, bir makyaj için oldukça önemlidir. Hatta saç rengi de öyle. Esmer bir insanda açık kahve bir far kendini göstermeyecektir. Fakat aynı far beyaz tenli bir insana belki daha koyu bile gelebilir. O yüzden en risksiz ve size en çok yakışacak olan bu tonlar olacaktır.

Eğer gözleriniz kahverengiyse göz içinize koyu kahverengi bir kalemle gözlerinizi daha da ön plana çıkarabilirsiniz. Kahve tonlardaki makyajla renkli gözlerin zaten her türlü ön plana çıkacağını düşünüyorum.

Ben Nyx’in Ultimate paletindeki renklere gerçekten aşık oldum! Tek bir paletten onlarca makyaj çıkarmak istiyorsanız Ultimate palete bakın derim. Fiyatı: 119₺

2. Fondöten & BB & CC Seçimi

Beyaz tenlilerin kabusu olarak görünebilir bu durum. Çünkü çoğu fondötenin ya da cilt ürününün en açık rengi bile koyu olabiliyor. Açık rengi olan markalarda da yapısı ya da kapatıcılığı iyi çıkmayabiliyor. Bu yüzden kendi renginize göre bir fondöten bulmuşsanız şanslısınız demektir. Eğer bir cilt kusurunuz yoksa, ben cc kullanmanızı öneririm. Çünkü hem cilde aydınlık veriyor hem de aşırı kapatıcılık vermediği için günlük makyajlarınızda daha doğal bir görüntü elde edebiliyorsunuz. CC ve BB’nin farkına gelecek olursak, CC ciltteki renk eşitsizliklerini kapatıyor ve daha ıslak bir bitiş sunuyor. BB ise bir tık daha kapatıcı ve mat oluyor. Ama tabi ki bir fondötene göre daha az kapatıcı oluyor.

Benim de çok severek kullandığım markanın  CC’sini önereceğim sizlere. Aynısının BB’si de var. Markası Pure Beauty. Kore markası olarak Watsons’larda satılıyor. Fiyatı ise indirimsiz 42 ₺.

3. Saç Rengi Seçimi

Benim oyum makyajda da olduğu gibi saçta da doğal saç renginizi kullanmanızdan yana. Ancak insan bir kez boyatınca devamı hep geliyor biliyorum. Bir insana en çok yakışan renk kendi doğal rengidir bana göre. Fakat beyaz tenlilere açık renkleri de çok yakıştırıyorum. Açık sarı,açık kahverengi, platin… Kesinlikle koyu renklerden kaçınılmalı derim. Çünkü çok keskin bir hat ortaya çıkıyor ve koyu renk saç yüzünüzdeki tüm kusurları da doğrudan ortaya çıkaracaktır. Bu yüzden eğer beyaz tenliyseniz koyu renkli saçlardan kaçınmalısınız.

Kusursuz bir cilt görünümünü nasıl elde edersin buradan öğren!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

classical books

Unutulmayan 100: Bilmen Gereken Literatür Klasikleri Listesi

buzdolabı-önünde-yemek-arayan-kız

Gece Olmadık Saatte Gelen Açlık Duygusunu Yönetme Yolları