İlginçİlginç Cool!Cool! BayıldımBayıldım


Başarı Sizin Elinizde Kendi Gücünüze İnanmanız İçin Yapmanız Gerekenler

Her yıl yeni öğretilerle, yeni tecrübelerle yaş alıyoruz. Hatalarımızdan ders çıkarıyor ve yaşamın sırlarını çözmeye çalışıyoruz. Hayaller kuruyor, hedefler belirliyor ve bunlara ulaşmak için çaba sarfediyoruz. Diliniz, inancınız ne olursa olsun: Sabretmeyi, şükretmeyi ve dua etmeyi bırakmayın 🙂

BEDENİNİZE YATIRIM

spor yaparken su içen kadın

Bolca su! Su içmenin önemi her ne kadar sürekli vurgulansa da kıymeti çok büyük. Cilt ve ruh sağlığı için sudan gelen mucizeye inanın… Sağlıksız yiyecekler, paketlenmiş ürünler; vücudumuzda ağır tahribatlara yol açıyor. Paketlenmiş ürünler yerine, imkanımız el verdikçe doğala ve organik besinlere yönelmeliyiz.

İNANIN

kumsalda kadin

Evren ağzınızdan çıkan her sözü duyar ve geri bildirimini öyle yapar. Bu böyledir. İyiyi, güzeli, kendi doğrularınızı dile getirin ve inanın ”İnanmak, başarmanın yarısıdır.” sözü kulaklara küpe olsa da bunu deneyimlemeye devam edin.

DEĞİŞİMİ HAYATA GEÇİRİN

zincie bağlı adam

Olumsuz yönde tekrar eden ve sizi rahatsız eden her şeyi bırakın, gitsin. Değişmek istiyorsanız; ertelemeyin. Hemen hayata geçirin. Belki kötü giden bir ilişkiniz vardır, belki de işinizden memnun değilsinizdir, belki de yaşadığınız eviniz size iyi gelmiyordur…  Alışkanlıkları bırakmak kolay değildir. Ama kimse sizden mühim değil. Geçen her saniye çok kıymetli. Keşke dememek adına, değişimi hayata geçirin.

NEFES ALMAYI ÖĞRENİN

Kumsalda nefes alan kadın

Doğru nefes almayı öğrendiğinizde, hayatın daha anlamlı ve anlaşılabilir olduğunu keşfedeceksiniz. Yıllarca edinilen korkular, travmalar, bastırılmış duygular doğru nefes alamamızı %75 oranında olumsuz yönde etkiliyor. Daha sağlıklı bir ruh, fizik ve duygu sağlığı için nefes almayı öğrenmelisiniz.

SANATA ÖNEM VERİN

boyalı fıça

Daha çok kitap okunmalı,  daha çok tiyatroya gidilmeli, daha sanat odaklı filmler izlenmeli, daha çok müze ya da sergi alanları ziyaret edilmeli. Sanattan, bilimden, varoluştan beslenilmeli. Oralarda kendimize dönmeli ve iç yolculuğumuzda yola çıkmalıyız. Her bireyin ruhuna dokunan bir zanaatkar, bir yönetmen, bir şair, bir yazar, bir küratör vardır. Lütfen sanatın huzuruna inanın. Ya sanat yoluna hemen çıkın ya da sanat yolundan devam edin.

GÜLÜMSEYİN

gülen kadın

Hepimiz mutlu olmak zorunda değiliz, günden güne duygusal değişimler yaşayabiliriz. Bu da yaşam sırrının bir parçası fakat bir gülümse belki de bir hayatın değişimine sebep olabilir. Çok klişe gelebilir fakat yaşam tecrübemde edindiğim yegane özel anlardan biridir: gülümsemek. Gülümseyen yüzler beklemeyin, önce siz gülümseyin.

NİYET

birbirlerine yardım eden iki genç

Kalbinden geçenler senin olsun… Kalbin iyi olsun. Niyet ne olursa; onu yaşarız. Kalbi kötü insanların gözlerimizin önünde yok oluşunu görüyoruz fiziksel olmasa da ruhsal çöküşlerine elbet şahit oluyoruzdur ya da olacağızdır. Doğanın kanunu da bu zaten. İyi bir insan olmaya özen gösterin, iyilik beklemeden iyilik yapın, karmayı siz düzene sokabilir siz evirebilirsiniz. Kendi doğrularınızla iyi bir insan olsun.

Önce sağlık, huzur, bereket ve bolluk sizin olsun. Dileklerinize ve kendinize inanarak sahip olabilirsiniz 🙂

Oluşturan İlayda Poyraz

Kadir Has Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Finans öğrencisiyim. İlkokul yıllarımdan beri sahnede olmaktan keyif aldığım için, 2013 yılında Sadri Alışık Kültür Merkezinde oyunculuk ve tiyatro eğitimi aldım. 2016 -2018 sezonunda Sadri Alışık Çocuk Tiyatrosu bünyesinde birçok çocuk oyununda oyunculuk yaptım. Meditasyon ve ruhsal yaşama egemen olmayı amaçlayan hint felsefi sistemi üzerine çalışmalar yapıyorum. Seyahat etmeyi, Kültür-Sanat aktivitelerinde zaman geçirmeyi çok seviyorum. Popüler Kültür ve Stil Platformu Popstil.com'da içerikler üretmeye başladım. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Lensball

En Sıra Dışı Etkinlikler Arasında Olan 2. Uluslararası İstanbul Hikaye Anlatıcılığı Festivali’ni Kaçırmayın

Kim Kardashian Düğün Fotoğrafı

Kim Kardashian’dan Gelinlere Özel Makyaj Koleksiyonu Geliyor!