İlginçİlginç Cool!Cool! BayıldımBayıldım


BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRMEN SANDIĞINDAN DAHA KOLAY!

Dövme sağlık popstil

Grip, soğuk algınlığı gibi viral enfeksiyonlar özellikle bağışıklık sistemi zayıf olan kişilerde daha fazla görülmektedir. Bağışıklık sistemimizi ve direncimizi güçlendirecek besinler arasından 6 tanesini seçtik;

1. GÜNLÜK SÜT

Bağışılığımızı güçlendirerek alerjilere karşı koruyucu bakteriler içermektedir. Çinko, A Vitamini ve Enzimler tarafından oldukça zengindır ve bağışıklığı güçlendirici yağ asitlerini barındırır.

2. HİNDİSTAN CEVİZİ VE HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI 

Tiroit ve metabolizmamız için mucizevi olan hindistan cevizi vücudumuzda monolaurine çevrilen laurik asitten zengindir. Monolaurin; anne sütünde bulunan ve bebeğin bağışıklığını güçlendiren bileşiktir.

3. YABAN MERSİNİ VE AHUDUDU

Güçlü birer bağışıklık güçlendiricidirler. Yaban mersini rengini veren antosiyanin gibi güçlü fitokimyasallar açısından zengindir. Diğer meyvelere kıyasla şeker oranının düşük olmasıdır. Yulaf ezmesinin içine ya da smootlerinizin içine ekleyebilirsiniz.

4. FERMENTE GIDALAR

Fermente gıdalar içerdikleri yararlı mikroorganizmalarla bağışıklık sisteminin vazgeçilmezleri arasındadır. Zararlı mikroorganizmalara karşı ilk savunma yolunu oluştururlar. Fermente gıdalardan en sağlıklı olanlarından biri şüphesiz ki kefirdir. Kefir dışında yoğurt,turşu ve zeytin de fermente gıdalara örnektir. Ara öğünlerde 1 su bardağı kefir tüketip,fermente gıdaları beslenmenize ekleyebilirsiniz.

5. SARIMSAK

Sarımsak antiviral ve antifungal özelliği ile zararlı mikroorganizmaların çoğuna karşı gelir. Sarımsaktan maksimum seviyede yararlanmak için soyulduktan 1 saat içinde tüketilmeli ve taze olmasına dikkat edilmelidir. Alisin denen antikansorejen kimyasal da içermektedir. Düşük kan basıncı, düşük LDL seviyesi, düşük kolesterol seviyesini dengeleyerek kalp sağlığını korumaktadır.

6. KIRMIZI BİBER 

C VİTAMİNİ DEPOSU olmakla birlikte Beta-Karotenden  zengindir. Bağışıklık sistemini güçlendirmekle beraber, sağlıklı bir cilde ve gözlere sahip olmamızı sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ejhuil-l-610x610-socks-american+flag-fashion-american-dope-dope+shit-dope+ish-dope+af-redwhiteblue-freedom-style-stand-odd+sox-horror-story-american+horror+story-tate-violet-weedsocks-whertogetit-c

RAHATLIK MI ŞIKLIK MI? İŞTE ÖZGÜRLÜKLER ÜLKESİNİN MODA SEVİYESİ!

ahmet-kural-ile-sila-ayrildi-popstil

Sıla Gençoğlu ve Ahmet Kural Skandalı!