HahayyHahayy


Almanya Hakkında Sizleri Şaşırtacak Gerçekler

Bizim Ülkemizde de ne kadar tuhaf bulduğumuz bazı kurallar olsada, diğer ülkelerde de bir o kadar tuhaf gerçekler bulunmakta. Belki bazılarına mantıklı gelir, bazılarımızada kafa sallatır. Bu 10 gerçek hangileriymiş, başlayalım.

1. Almanya’da tiyatrocular sahne almadan önce veya zor bir işe kalkışanlara ‘Hals und Beinbruch’ yani boyunlarının ve bacaklarının kırılması dilenir. Almanlar bu dileğin şans getireceğine inanır.

2. Kardeş kavgalarında önde giden bir Ülkedir. Adidas ve Puma’nın kardeş olduklarını biliyor muydunuz? Veya Süpermarket liderleri Aldi? Peki ya Dr.Oetker, hı bide Playmobil, Schlecker vs. vs. … Evet bunların hepsi kavgalı birbirlerini para için ya kandırmış yada mahkemeye vermiş kardeşler. Almanların bencilliği boşuna nam salmamış demek ki.

3. Dünyanın en büyük halk festivali olan ‘Oktoberfest’ Almanya’da yapılır. Tuhaftır ki ‘Oktoberfest’ Ekim Festivali demektir ama festival Eylül ayında düzenlenir.

4. Almanya’da sarhoş olarak bisiklet sürerken yakalanırsanız elinizden araba ehliyetiniz alınmaktadır. Çünkü yasalar, motorlu veya motorsuz sahoş olarak hiç bir aracı kullanmamanızı öngörür. Buna uymazsanız, yasalar karşısında sorumsuz olarak nitelendirilip, ehliyeti psikolojik bir testten geçtikten sonra tekrar edine bilirsiniz.

5. 2002 yılından itibaren fahişelik bir meslek olarak kabul edilmiştir ve her işçi gibi vergiye tabi tutulur. Kimbilir belki yakında meslek okullarında da kabul edilir.

6. Hafta içi akşam 8’den ve pazar günleri tam gün, gürültü yapmanız yasaktır. Bu Yasal sessizlik esnasında çamaşır makinanızı dahi açtığınızda, komşunuz gürültü kirliliğinden polisi çağırıp hakkınızda şikayette buluna bilir. Üçüncü ikazdan sonra para cezasına çarptırıla bilirsiniz.

7. Gürültü yapmak cezalandırılsa da hapishanenden kaçmak bir suç değildir. Özgürlük insanın en temel iç güdüsü olarak kabul edilir ve yakalandığınızda daha fazla ceza almazsınız. Yakalanmazsanızda yolunuz açık olsun.

8. Aynı zamanda ağır cezalı tutuklulara seks izni vardır. Evli veya sevgilisi olanlar belirli bir düzende, bir oda da 1-2 saat birleşme haklarına sahipler. Kimsesi olmayanlara devlet fahişe kiralar.

9. Almanya’da yahudi soykırımını reddetmek büyük bir suçtur ve direk hapis cezasına sürükler.

10. Alman kültüründe akşam yemeğine ekmek üzeri peynir, salam vs. yemek vardır. Günde sadece 1 kez sıcak yemek yenir.

Size de bazı şeyler absürt geldi mi? Başka bir ülke hakkında şaşırtıcı gerçekleri merak ediyorsan, yorumlara ülkenin ismini bırak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Düzen Aşıkları ve Olmak İsteyenler İçin Muhteşem Yöntem: KonMari Metodu

Her Yaşta Güzelliğini Nasıl Koruyabileceğini Söylüyoruz!