Cool!Cool! BayıldımBayıldım


5 PÜF NOKTA İLE EVİNİZDE RENKLİ OTURMA KÖŞELERİ OLUŞTURUN!

kahve renkli oturma köşesi

Evinizde yağmurlu güzel bir sabaha işe, okula, vs. gitmeden uyandığınızı düşünün… Kahvaltınızı yaptınız, önünüzde kendinizi dinleyeceğiniz uzunca bir gün var..    

Kendinize ait bir alanda bir kahve eşliğinde sevdiğiniz bir kitapla, dizüstünden açtığınız bir filmle veya sadece camdan dışarıyı izleyerek ya da tamamen telefonunuzla geçireceğiniz size ait o değişilmez keyif saatlerinizi geçireceğiniz birbirinden güzel berjerlerle tasarlanan keyif köşelerini beraber gözden geçirelim.

1. POFUDUK KÖŞELER

Pofuduk ve armut diye adlandırdığımız koltuklara daha yeni nesil bir yaklaşım getirilmiş durumda ve fotoğraflarda gördüğümüz üzere tüylerle bezenmiş hali hem bizde davetkar bir algı uyandırıyor hem de görsel bir şölen haline dönüyor.

Beyaz tüylerin nasıl saf durduğuna bakın.. Bir kuş kadar özgür ve kendiniz olabileceğiniz bu koltukta tüm günü geçirmek istemez mi insan?

Yazıma başlarken söylediklerimin görsel olarak tam karşılığı budur… Kendi alanınız, kahveniz ve siz…

Bu armut koltuklardan kendin yap projesi de oluşturulabilir, bunun için de bir yazı paylaşabilirim fikir olması açısından..

 2. PEMBE KÖŞELER

Pembenin tonlamalarıyla oluşturulan köşelere bir göz atalım..

Pudranın hasır, beyaz ve altın tonlamalarla oluşturduğu ahenge çerçeve, yastık ve halıda ekstra siyah rengin katılmasıyla nasıl kusursuz ve keyifli bir köşe oluşturulduğuna bakın..

Retro görünümlü koltuklarda kullanılan pudra renklerine yeşil ve altın rengi tonlamalarla hem enerjik hem de dinlendirici bir alan oluşturabilirsiniz.

Veya indigo mavisiyle, rose ve gri tonlamaları birleştirerek başka bir frekans oluşturabilirsiniz de..

Bu görseli flamingo severler için paylaşıyorum. Berjerinizin bulunduğu bir duvarı flamingolarla kaplama fikri soft ve hoş bir görüntü oluşturmuş.

Retro pudra koltuklarla indigo mavisinin farklı bir frekans oluşturduğuna bir örnek daha…

Pudra rengindeki berjere kahve tonu duvarın da farklı bir soluk olabileceğine bir örnek.

Gold detayları pudra rengiyle çok yakıştırıyorum. Özellikle odanız da yeterli ışık alıyorsa güzel yansıtıcılar haline dönüşüyor.

3. FARKLI RENK VE DESENDE KÖŞELER 

Fıstık yeşili bir berjerin ne kadar modern ve zengin gözükebileceğini de bu görselle görmüş olduk bence.. Hemen yanındaki duvarın füme rengiyle birlikte çeşitli renkler de görünüyor mesela kullanılan gri aksesuarların hemen üstünde gold bir çerçeve ve krem rengi bir tüylü şal… Bu kadar renk karmaşasına rağmen hepsi birbiriyle uyumlu notalar gibi değil mi?

Görseldeki camel ana tonlu pudra alt tonlu bir berjer kullanılmış. Sizde basit bir şekilde köşe hazırlamak isterseniz yapmanız gerekenleri 4 başlıkta toplayabilirsiniz.

1. Yan sehpa

2. Bir saksı bitkisi

3. Hoş bir aydınlatma

4. Bunlarla uyumlu bir yastık…

Burada sağdaki sehpayı ve abajuru görmezden gelelim sol taraftan bütünleşmeye bakalım hasır bir sehpa ve üstündeki kaktüslerle berjerin ne kadar yalın ama dikkat çekici bir görüntü oluşturduğunu görebiliyoruz. Üstüne de hoş bir şalla o görünüm tamamlanmış oluyor.

Bu görseli evde saksı bitkisi severler için paylaşmak istedim. Bolca oksijen alabileceğiniz dinlendirici bir mekan oluşturulmuş.

Leoparı sadece kıyafetlerde görmeyelim bence evlere de farklı soluk vermek adına girmesi gerek…

4. HASIR KÖŞELER 

Hasırın doğal bir yapısı olduğundan daha sıcak bir etki verdiğini söyleyebilirim.. Bu köşe bir çocuk odası köşesi bir annenin tam isteyebileceği bir köşe..

Beyaz hasırla dekore edilen bir giriş köşesi; odun parçalarının aksesuar olarak da kullanılabileceğine dair doğru bir örnek..

Biraz da sallansak o köşede tadından yenmezdi dimi.. Tıpkı görseldeki gibi.. Bu tüylü şalları bu yıl da göreceğiz sık sık..

Ya da ben gerçek bir salıncak köşesi istiyorum diyenlere.. Hasırın doğası gereği verdiği sıcaklığı yaşama alanına taşıyınca sohbet ortamlarındaki ciddiyeti de yumuşatıp aileyi birbirine kaynaştırabilecek bir hal de alabiliyor.

Gerçekten sıcak bir alan isteyenler şömineli evler için özellikle bu köşede kış vakti girince elinizde şarap veya kahvenizle tercihiniz her ne ise bütün gün orada öylece oturmak istemez misiniz? Ben kesinlikle isterim. Arkanızda size eşlik eden dev bir ev ağacınız da olsun ama..

Bu görsel Türk tipi evlerin bir çoğunda uygulanabilirliği olan bir görsel saksı, sandalye, çerçeveler bizde de yoğun satışta olan tip ve desenlerde bu açıdan da sizler böyle bir köşe oluşturmakta eminim ki zorlanmazsınız.

Kaktüsler de son yıllarda yoğun olarak kullanılmakta ve beyaz renkle bir ahenk oluşturmakta.. Bunlara ek sizde eski bir fotoğraf makinasını bu şekilde kullanarak dikkat çekici bir köşe oluşturabilirsiniz.

5. BEYAZ KÖŞELER 

Hasırların hoş durduğunu söyledik beyazla da birleşince ne kadar soft durduğunu görmenizi istedim. Bir de hasır halıların dekorasyonda sık sık kullanıldığını farkettiniz mi? Ben de kullanıyorum hem de indigo mavisiyle…

Bitkileri bolca ve çeşit çeşit kullanmakta hiç sorun yok ama duvarlarınızı beyaz tonlamalarla tutmanızı şiddetle tavsiye ederim..

Biraz bohem, biraz vintage bir görüntü elde etmek istiyorsanız eskimiş bir bahçe sandalyesinin üstüne atın tüylü şalı, otantik desenli bir yastık alın üstüne, yanına da bakır bir sehpa ve görseldeki gibi biktilerle düzenleyin…

Şalları kullanmaktan çekinmeyin. Ne kadar zevkli bir ortam oluşturduğunuzu göreceksiniz..

Aynı şekilde farklı desenlerde yastıklarınızı da eksik etmeyin..

Beyaz duvarınızın önünde gri bir berjer üstüne mercan rengini kullanarak enerjik bir alan oluşturabilirsiniz.

Ve ya ağaç türlerinden yapılmış sehpa ya da aksesuarlarla köşelerinizin daha doğayla bütünleşik ama aynı zamanda biraz soğuk bir hava oluşturmasını sağlayabilirsiniz.

Ikea tarzı bir berjer üstünde leopar yastığın ve gold bir çerçevenin sofistike dansına şahitlik de edebilirsiniz.

Ya da sarı bir koltukla bütünleşen hasır, kaktüs uyumunu siz de yakalayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

popstil-taksim

İstanbul’da Sonbahar: Tüm Kültür&Sanat Etkinlikleri

Cute-Girl-Making-Love-Heart-On-Window-Love-

Sizin Pencereniz Hangi Yöne Bakıyor: Mantık İlişkisi mi Kalp İlişkisi mi?