İlginçİlginç BayıldımBayıldım OMGOMG


Tükettiğin Bitki Çaylarının Bedenindeki Etkisi!

Neredeyse her gün içtiğimiz bitki çaylarının vücudumuza birçok yararı olduğunu biliyor muydunuz? Hadi gelin sizin için seçtiğimiz bu 4 bitki çayının faydalarını öğrenelim.

1. Yeşil Çayın Yararları Saymakla Bitmez!

Bitki çayları arasından yeşil çayın en önemli yararı kilo verdirici olması. Zayıflamak istiyorsanız size bu çayı öneriyorum.. Nedeni ise sindirim enzimlerinin hareketliliğini hızlandırması ve sindirime yardımcı olması. Yine de yeşil çayı günlük hayatınızda 2 bardaktan fazla tüketmemenizi öneririm. Çünkü kafein oranı yüksek olduğundan çarpıntı ve uykusuzluk yapabilir.

2. Papatya Çayının Dinlendirici Etkisi!

Papatya çayının kesinlikle hayatınıza girmesini tavsiye ederim çünkü uyumadan önce 1 bardak içerseniz size rahat bir uyku sağlayabilir. Ayrıca yorgun olup uyuyamayanlar da bu rahatlatıcı etkiden faydalanabilir. Bunun yanında papatya çayı yemekten sonra sindirime de yardımcı olur. Günlük hayatınızda imdadınıza yetişebilecek bir bitki çayıdır papatya çayı.

3. Hastalık Kurtarıcısı Ihlamur Çayı!

Ihlamur çayını sevenimiz çok değildir ama sanırım yararları saymakla bitmez. Eğer geçmeyen bir öksürüğünüz varsa size ıhlamur çayını öneriyorum. Ihlamur çayı denince aklımıza hasta olduğumuzda annemizin ellerinden içtiğimiz çaylar geliyor. Sadece hasta olduğunuzda değil, bağışıklık sisteminizin hep dirençli kalması için bu bitki çayını içmenizi tavsiye ederim.

4. C Vitamini Deposu Kuşburnu Çayı!

Kuşburnu çayının en yararlı özelliği C vitamini deposu olmasıdır. Bu özelliğinden dolayı cildi güzelleştirdiğini de düşünüyorum. Günde 2-3 bardak içilmesini öneririm.

Regl döneminde ağrılarına iyi gelecek ve hafifletecek çaylar için buradan devam et!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yokmuş Gibi Makyaj İçin 5 İpucu

bebek-odası

Heyecanı ile İçinizi Isıtacak Bebek Odaları