İlginçİlginç Cool!Cool! HahayyHahayy BayıldımBayıldım Yaa!Yaa! OMGOMG


30’lu Yaşlara Gelmeden Yapman Gereken Şeyler

Yolun yarısına gelmeden…

Hiç düşündünüz mü? Neden yaşadığımızı… Hayatın telaşını, gidişatını, yorgunluğunu… Demem o ki 30’a gelmeden yaşayın, yapın, öğrenin! Geç kalmayın hayata, gençliğin en güzel ve en özel zamanları… Altmış yaşlarına geldiğiniz de geriye dönüp iyi ki diyebilmek için. Yüzünüz de ki çizgilerde o güzel anıların birikmesi için… Hadi gelin bakalım 30 yaşına gelmeden neler yapabiliriz?

1. Hayır Demeyi Öğrenin!

Hayır demek özgürlüktür. Birçoğumuz ‘’evet‘’ demek zorunda bırakılıyoruz. Oysa hayat akıp gidiyor. Yapmak istemediğiniz, olumlu bakmadığınız hiçbir şeyin içinde olmak zorunda değilsiniz. ‘’Hayır’’ işte bu kadar kolay… Bunu da mutlaka 30 olmadan öğrenin.

2.  Sağlığına İyi Bak!

Evet, bu zamana kadar sağlıklı geldiysen ve önemli bir hastalık geçirmediysen şanslısın demektir. Ama bundan sonrası için önlem alman gerekmez mi? Çok genç yaşta hastalıklarla uğraşan minik bebekler ya da gençlik dönemindeki arkadaşlarımızı düşün. Onlar için bir şey yapabilir misin? Fark et ve harekete geç ve bu arada kendini sakın ihmal etme.

Çünkü herkes gibi sende çok değerlisin…

3. Seyahat Et!

Üniversite zamanlarında arkadaşlarınla yapabileceğin en güzel şeydir seyahat etmek. Çok güzel anılar biriktirdiğin harika deneyimler yaşadığın unutulmaz anlar. Bunu tek başına da yapabilirsin ya da çok sevdiğin arkadaşlarınla da ama 30 olmadan mutlaka yap!

4. Affedin!

Bu yaşınıza kadar kim size ne yaşattıysa affedin. Affetmek özgürlüktür. Sizi rahata kavuşturacak en önemli şeydir. Bu zamana kadar belki çok kızgındınız. İlla çok yakın olmanız gerek yok. Ama küskünlük, kin beslemek insanı yorar. Siz bunu hak etmiyorsunuz. O yüzden kendiniz için affedin…

5. Aşk!

kahve-ve-cıft

Belki çok klişe gelecek size ama yaş ilerledikçe mantık devreye girer ve o deli dolu olduğumuz çağda aşkın tadını almalıyız. Belki mutlu sonla bitmeye bilir. Ancak çok güzel bir tecrübe geriye kalır. Zaman zaman dönüp baktığınızda keşke demek yerine iyi ki yaşadım diyeceğiniz bir aşk hikayesi bırakın.

6. Kendinizi Geliştirin!

kahve-ve-kitap

Öğrenmek sonu olmayan bir yolculuk. Kendinizi geliştirmekten hiç vazgeçmeyin. Öğrenmeyi sevin. Yol göstericiniz olsun. En büyük limandır insanın kendini geliştirmesi. Etrafınızda kimse kalmasa bile bilgileriniz sizinle olacaktır.

Saymakla bitmeyecek daha çok şey var.  Yaşanacak, görülecek ve hissedilecek çok şey var. Ailenize daha sıkı sarılın. Bir gün yanınızda olmayabilirler.

Sahip olduklarınızın kıymetini bilin ve şükredin… Çünkü çok daha güzelleri gelecek. Hayatınızı sevin ve kendinizi daha çok sevin. Unutmayın siz kendinizi severseniz başkaları da sizi sever.

Ve her yaşınızı benimseyin. Keşkelerle zaman geçmez. Her yaşın ayrı bir güzelliği var. Şu an sizde en güzel yaşınızdasınız.

Gençliğini daha uzun koruman için hangi besinleri tüketmen gerektiğini bilmek istiyorsan buradan devam et!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Stilindeki Özgürlüğü Neon Işıltısıyla Gösterme Zamanı

popstil& Talks 2: Tüba Berber