İlginçİlginç Cool!Cool! HahayyHahayy BayıldımBayıldım


Pinterest’e Göre 2019’un Sağlık ve Güzellikte Öne Çıkan Trendleri Bunlar!

2019’da trend olmaya başlamış bütün sırrları şimdiden açıklıyoruz. Doğallığa daha fazla önem vereceğimiz bir seneye girdik ve bütün trendler bu yönde yükselmekte.

Belki kendimizi henüz yoga ve meditasyona veremedik ama bu bizim doğallığı sevmediğimiz anlamına gelmez değil mi? 🙂

Cildi Bakuchiol İle Beslemek

Bakuchiol ile Rentinola doğal ve sağlıklı bir alternatif geldi

İsmi tuhaf kabul ediyoruz ama kozmetik ürünlerinde bulunan Retinol’a kafa tutabilecek tek doğal alternatif şuanda Bakuchiol. Retinol cildindeki kırışıkları ve çatlakları dolduran bir A vitamini. Buna rağmen sağlığımızı tetikleyebilecek bir çok yan etkilere sahip  Bakuchiol kısaca ‘babchi’ denilen bir bitkinin tohum ve yapraklarından elde edilerek, Ayuverdic ve Çin tıppında geleneksel olarak cild sorunlarında kullanılıyormuş. Bu sebepten Pinterest arama trendlerine göre Bakuchiol % +275 aranma oranına sahip olarak senenin trendleri arasında.

Fitness Bantları

fitnes band tammy hembrow saski collection

Saatlerce koşup, zıplayıp veya salonda ağırlık kaldırıp indirmek yerine, bütün vücüdumu evde bir spor bandıyla fit tutabiliyorum. Ayrıca daha az zaman kaybediyorum ve bunu yaparken en sevdiğim Netflix dizimi de kaçırmıyorum 😀 Bütün vücudu aktif ve sağlıklı tutmak için çok işe yarayan bu band Pinterestin 1 numaralı aramaları arasında. (%+1100)

Beslenme Planları

çiçekli sağlıklı yemek

Artık yavaş yavaş bir coğumuzun aklına ‘sadece sağlıklı bir bedende, sağlıklı bir ruh yaşaya bilir’ düşüncesi yerleşmişken, dolayısıyla yeme içme alışkanlıklarımızı değiştirme zamanı geldi demektir. İnsanlar artık daha bilinçli bir yaşam tarzına yelken açtı ve baslenme planı aramaları % +475 bir yükseliş gösterdi.

Alkolsüz Bir Yaşam

alkolsüz kokteyller

Hazır sağlıklı bir yeme içme alışkanlığından bahsetmişken, git gide daha fazla kişi alkollü içecekleri redediyor. Bu güzel prensipe sadık kalan herkesi cani gönülden kutluyorum, sonuçta alkolün vücudumuza verdiği zararı saymakla bitiremeyiz. Bu trendin öncülerinden biri ise İnstagram mankeni Pamela Reif. Kattiyen alkol içmediğini söylemekle birlikte, doğal kozmetik ve organik yeme içme üzerine takpcilerine öncülük yapıyor. Alkolsüz içecek tarifleri bu nedenden % +745 bir artış gösterdi.

Zencefil Yağı

Zencefil yağı

Masajda, kozmetikte, yemekte, içecekte, Zencefilin çok sayıda kullanım alanları var. Sağlıklı, besleyici ve onarıcı özelliklere sahip. E bu kadar faydalı bir bitki ön sıralarda yer almayı fazlasıyla hakediyor. Zencefil yağında % +659 bir artış görülmekte.

Süper Besin Tozları (Superfood Powder)

Süper besin Gıda tozları

Maca, Pancar, Yosun veya Proteinden elde edilen bu tozların süper besin kaynağı oldukları idda ediliyor. Kendim bu güne kadar Protein tozu hariç diğer tozları denemedim ve yeterince bilgi sahibi olmadığımdan burada topu sevgili diyetisyenlerimize atıyorum 🙂 Ama % +144 bir oranla süper trend olma yolunda ilerledikleri kesin…

DIY – Keçi Sütü Sabunu

keçi sütü sabunu

Keçi sütü sabunu hem yapımında kolay olduğu için hemde cildimize oldukca yararlı olduğundan, ayrıca DIY’e bayıldığımızdan 🙂 % +231 oranla hızlıça yükseliyor.

Peki sen ne düşünüyorsun? Sence bu trenlerin hangileri gerçekten tutar ve hangileri unutulmaya mahkum ??

2 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

pozitif-enerji

11 Kuralla Daima Pozitif Kalmanın Yolları

hande ercel

Hande Erçel’in Acı Kaybı