İlginçİlginç


En Sıra Dışı Etkinlikler Arasında Olan 2. Uluslararası İstanbul Hikaye Anlatıcılığı Festivali’ni Kaçırmayın

Bütün hikâye anlatıcılarının beslendiği kaynak, nesilden nesile, ağızdan ağıza aktarılan deneyimlerdir. Hikayeleri yazıya geçirenler arasında en büyük olanlar, adı sanı bilinmeyen sayısız hikayecinin anlattıklarına en sadık kalanlardır.

Walter Benjamin

İlki 2-6 Aralık 2014 tarihinde Kadıköy Terminal’de düzenlenen Hikaye Anlatıcılığı Festivali, bu yıl ikincisini düzenliyor. İstanbulimpro ve Muzip Masal Cini ortak organizasyonuyla düzenlenen festival bu yıl 20-23 Mart 2019 tarihinde Türkiye ve Avrupa’dan 20’den fazla masalcıyı konu ediyor.

20 anlatı, 6 panel ve 2 atölyeden oluşan festival dört gün sürecek.

Uluslararası-İstanbul-Hikâye-Anlatıcılığı-Festivali

Sözün büyüsü ile hayal aleminin uçsuz bucaksız evreninin kapılarını benzersiz bir anlatı ve hikâye deneyimi ile aralayacak festival, 20 Mart Çarşamba akşamı İstanbulimpro Sahne’de seyirciyle buluşacak ve 23 Mart Cumartesi akşamı son bulacak.

Festival katılımcıları; Aslı Hazar, Aşık Erzade Kapan, Anastasis Sarakatsanos, Arbil Çelen Yuca, Burcu Cürgül, Busenur Doğan, Christina Mercken, Demokan Atasoy, Deniz Soruklu Evren, Eda Bayraktar, Efe Elmas, Ersin Şen, Fırat Bingöl, Galip Dursun, Gizem Başbuğa, Gülçin Uslu, Handan Saatçioğlu Gürses, Işın Beril Tetik, Koray Tarhan, Marijn Vissers, Salih Mehmet İnan, Nazlı Çevik Azazi, Özcan Yüksek, Roza Erdem, Seçkin Sarpkaya, Sıla Topçam, Tarkan Korkmaz, Tolga Erdoğan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

up pixar ellie and carl

Aşka Dair Ruhunuza Dokunacak En Güzel Videolar

Başarı Sizin Elinizde Kendi Gücünüze İnanmanız İçin Yapmanız Gerekenler