İlginçİlginç Cool!Cool! HahayyHahayy BayıldımBayıldım


11 Kuralla Daima Pozitif Kalmanın Yolları

Kim Olduğunu Kabullenmelisin

Kendini düşüncelerin ve duyguların yüzünden azarlama çünkü ne düşündüğün önemli değil. Eğer o düşünceleri kötü davranışlarla gösterirsen o zaman sorun olur. Kendinizdeki değiştirilemeyecek olan şeylere de kabullenmelisiniz. Örneğin içe yönelik olan bir insansanız, hep konuşkan hep popüler olmaya çalışmak sizi tüketebilir. O yüzden kendinizi kabullenin ve arada içe yönelik olmak normaldir bunu anlayın ve kendinizi değiştirmeyin.

Kendiniz İçin Hedefler Kurun

Küçük hedeflerle başlayın hemen büyük hedeflere yönelmeyin. Örneğin; hedefiniz hayatta pozitif olmak ise nereden başlayacağınızı bilmeniz zor olacaktır. Ama eğer küçük bir hedef ile başlarsanız yani, haftada iki kere meditasyon ve yoga yapmak gibi, o zaman hedefinize ulaşmanız daha kolay olacaktır.

Sevgi ve Kibarlık Meditasyonu

Metta Bhavana olarakta bilinmektedir. Buddhist köklerinden gelmekte olan bir meditasyon türüdür. Bu meditasyon çok özel bir türdür. Ailenize yönelik ya da sevdiğiniz birisine yönelik o büyük sevgiyi toplumdaki, dünyadaki insanlara yöneltmenize yardımcı olur. Yani bu meditasyonda nefret diye bir duygu yoktur. Ayrıyetten bu meditasyon kişiyi güçlendirir, çünkü negatif olan ilişkilerinizden daha güçlü çıkmanıza sebep olur. Bu tabii ki de sadece romantik ilişkiler değildir; arkadaş ilişkileriniz, iş ilişkilerinizde ve saire de olabilir. Bu meditasyonun etkisini ve pozitif noktalarını günlük sadece 5 dakikalığına yaptıktan sonra bile görebilirsiniz. Bunu internetten, uygulamalardan ya da kurslardan öğrenebilirsiniz.

Bir Günlük Tutun

Günlük tutmak ya da günlüğüne yazmak psikolojinize çok iyi gelebilir. Bazı profesörler pozitif olmak için matematiksel olmak gerekir diyorlar. Bir de negatif düşünce ya da duygu için üç tane pozitif duygu gerektiğini söylüyorlar. Günlük tutmak ne kadar negatif olduğumuzu görselleştirir. Buna bakarak daha pozitif olmamız gerektiğini anlayabiliriz. Ve tabi ki de duygularını içinde saklamadığın için, yazdığın için kendini daha iyi hissedeceksindir. Çünkü bazı şeyleri hiç kimseye söyleyemeyiz, içimizde kalırlar, içimizde kalınca da bizi üzerler o yüzden yazmak en önemli ve en faydalı psikolojik çözümlerden biridir.

Verirsen Karşılığını Alırsın

Sevdiğin şeylere ilgi göster. Bazen insanlar sevdikleri şeylere ya da insanlara onlardan bir şey hak ediyorlarmış gibi yani beklentileri varmış gibi yaklaşırlar ama aslında bu çok negatif bir perspektiftir, hem sizi negatif yapar hemde karşınıza negatif olduğunuzu gösterir, o yüzden her şeye iyi bir şekilde bakmak ve minnettar olduğunuzu göstermeniz gerekir. Çünkü siz verirseniz karşılığını alırsınız.

Vücudununuzu Kullanın

Sevdiğiniz şeyleri giymeye başlayın. Güzel kıyafetler alıp, güzel yerlere gidip, bu kıyafetleri göstermelisiniz. Çünkü eğer dış görünüşünüzde iyi hissediyor iseniz içinizde de iyi hissedeceksinizdir.

Egzersiz Yapın

Aslında çoğu insan egzersiz yapmayı sevmiyor. Negatif iseniz genellikle evde kalıp televizyon izlemeniz kolayınıza geliyordur. Ama aslında kardiyo yaptığınızda vücudunuz endorfin hormonları salgılyor ve bu endorfin hormonları size pozitif enerji katıyor. Yani kısaca bu hormonlara mutluluk hormonları da diyebiliriz

Küçük Şeylere Takılmayın

Eğer önemli değilse eğer kafanızın etini yiyor ise atın gitsin, bu tabii ki de küçük bir stresten ilişkiye kadar uzayabilir. eğer doğru değilse bırakın.

Kendinizi Negatif İnsanlar Yerine Pozitif İnsanlar ile Muhatap Edin.

Eğer arkadaşlarınız negatif ise, o zaman sizin duygularınız ve düşüncelerinizide çökerteceklerdir.

Yapmak İstediğiniz veya Yapmayı Sevdiğiniz Şeyleri Yapın

Örneğin; hayattaki en sevdiğiniz şey müzik dinlemek ya da resim çizmek ise kendinizi mutsuz hissettiğiniz de bunlara yönelin. Tabi ki de mutlu şarkılar dinleyin mutsuz şarkılar dinlemeyin. Güzel şeyler çizin, nasıl hissediyorsanız onu çizin çünkü, bu hobiler müziğinden tutup fotoğrafçılığına kadar, sizin negatifliğinizi pozitife döndürebilirler.

Kaybetmekten Korkmayın

İşte bu insanlığın en büyük negatifliği. Kaybedince insan kendini yenik ve çaresiz hissediyor. Bazen üsteliğinden gelemiyor. Ama bu dünyanın sonu değil ki, tünelin sonunda hep bir ışık vardır. Eğer iş randevusunu kötü geçirdiyseniz, eğer sınavınızı geçemediyseniz, bu dünyanın sonu değil ki, siz hayattasınız. Bunu hatırlayın! Hayatta olmayanlar da var. Sakın hayatınızın sadece küçük bir parçası olan bu anılarınızın, duygularınızı ve hislerinizi yenmelerine izin vermeyin.

Pozitif olmak her şeyi yener!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

gucci-kitap

GUCCI’den WORLD Kitabı (The Price of Love)

sağlık trendleri

Pinterest’e Göre 2019’un Sağlık ve Güzellikte Öne Çıkan Trendleri Bunlar!